چرا مرحله سوم سهام عدالت پرداخت نمی‌شود؟/ ۶هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت توسط ۳ شرکت بلوکه‌ شده است

کماکان زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت نامشخص است و براساس شواهدات سه شرکت همچنان سود سهام عدالت عملکرد مالی ۱۴۰۱ خود را به‌ارزش ۶هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت نکرده‌اند.

بخشی از سود سهام عدالت سال 1403 در حالی تاکنون پرداخت نشده است که بسیاری از اتفاقات برای نخستین بار رقم خورده است.

بعنوان مثال این اتفاق برای نخستین بار در تاریخ سهام عدالت رقم می‌خورد که پرداخت سود این سهام سه‌مرحله‌ای شده است.

از سوی دیگر نیز وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس وعده داده بودند که پس از واریز سود مرحله نخست و دوم در ابتدای زمستان و انتهای اسفند سال گذشته، پرداخت سود مرحله سوم سهام عدالت در خردادماه امسال انجام خواهد شد.

ولی‌الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این راستا اظهار کرده است که برخی از شرکت‌ها سود سهام عدالت مربوط به عملکرد مالی 1401 را به‌شکل کامل واریز نکرده‌اند و از این شرکت‌ها، 4 شرکت همچون فجر انرژی خلیج فارس اعلام کردند برنامه افزایش سرمایه دارند و درخواست خود برای افزایش سرمایه را هم به‌روی سامانه کدال منتشر کردند.

گفتنی است، دو شرکت، سود سهام عدالت را به‌صورت کامل واریز نکرده‌اند و اعلامی هم درباره افزایش سرمایه نداشته‌اند، بر این اساس به‌محض اینکه این سود مرحله سوم سهام عدالت به‌شکل کامل از سمت شرکت‌ها واریز شود، مجوز‌های لازم از شورای‌عالی بورس برای واریز اخذ خواهد شد، اما تا زمان تکمیل این وجه نمی‌توانیم برای واریز مرحله سوم زمان دقیق اعلام کنیم.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس نیز در این راستا اظهار کرد که سه شرکت همچنان سود سهام عدالت عملکرد مالی 1401 خود را پرداخت نکرده‌اند. متأسفانه تاکنون 6 هزار و 100 میلیارد تومان از سود سهام عدالت عملکرد مالی مربوط به سال 1401 شرکت‌ها وصول نشده است و اگر بتوانیم این سود را وصول کنیم با مجوز شورای‌عالی بورس تسویه سود سهام عدالت را خواهیم داشت.

نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود

لیست قیمت رمزارزها به زودی راه اندازی می شود